Земля

Дослідження: астероїд, який знищив динозаврів, дав життя лісам Амазонки

Вчені зі Смітсонівського тропічного науково-дослідного інституту представили нове дослідження, в якому зазначається, що астероїд не тільки знищив динозаврів, але і дав життя лісам Амазонки. У них є три пояснення того, як це могло статися.

Image by blackend464 from Pixabay

Нове дослідження показало, що астероїд, який знищив динозаврів, також вплинув на те, що на Землі з’явилися тропічні ліси. Вчені використовували викопний пилок і листя з Колумбії для вивчення того, як цей вплив змінило тропічні ліси Південної Америки. Вони прийшли до висновку, що удар, який трапився 66 млн років тому, різко поміняв тип рослинності, з якої утворилися ці ліси.

«Наша команда вивчила понад 50 тис. записів про викопний пилок і понад 6 тис. листових скам’янілостей до і після зіткнення. Ми виявили, що конусоподібні рослини – хвойні і папоротеві, були звичайним явищем на цій території. Але тільки до того моменту, поки землю не вразив величезний астероїд », – зазначили вчені.

Але після руйнівного впливу різноманітність рослин скоротилося приблизно на 45%. Коли ліси відновлювалися, в них вже домінували ангіосферми.

В результаті цього переходу змінилася і структура тропічних лісів. У пізньому крейдяному періоді, коли динозаври були ще живі, дерева, які складали ліси, розташовувалися широко. Верхні здебільшого не перекривалися, залишаючи відкриті ділянки під сонцем у грунту. Але після удару лісу утворили товстий полог, який дозволяв набагато меншій кількості світла потрапляти на землю.

І вчених є три пояснення цих змін. Дослідники припускають, що динозаври могли утримати ліс від занадто густого зростання. Друге пояснення полягає в тому, що падаюча зола від впливу збагачених грунтів по всьому тропіку дала перевагу більш швидкозростаючим квітучим рослинам. Третє пояснення – вимирання хвойних порід створило можливість для квітучих рослин.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button