Фото

На Закарпатті зустріли зубрів, яких вважали зниклими (фото)

На Закарпатті в Ужанському національному природному парку в об’єктив фотопастки попав червонокнижний зубр, науковці також зафіксували в іншому районі самицю з дитинчам.

Ці тварини зникли з Української фауни ще до початку XVIII століття, повідомляє Ужанський національний природний парк у Facebook.

“Зафіксували самку з телятком в одному районі, а самця – за 20 км”, – розповів в коментарях до повідомлення біолог нацпарку Влад Каменца.

На Закарпатті зустріли зубрів, яких вважали зниклими. Фото

На Закарпатті зустріли зубрів, яких вважали зниклими. Фото

В повідомленні пояснили, що причиною зникнення зубрів стало надмірне полювання.

Він занесений до всіх видань Червоної книги України і має статус “зниклий у природі”. У Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи і Червоній книзі Карпат зубр віднесений до категорії “вразливий” (VU).

Однак тварин почали відновлювати у 60-х роках XX століття. Наразі вільно живучі популяції зубрів присутні в Білорусії, Латвії, Литві, Польщі, Словаччині та Україні.

“Представник порожнисторогих Bovidae зубр Bison bonasus історично проживав в Ужанській долині, а тепер окремі особини періодично заходять на територію парку з Польщі і Словаччини, де реалізується програма реакліматизації зубра”, – зазначили в повідомленні.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments