Земля

Субстрат для гідропоніки з людського волосся

У людини постійно випадає волосся, створюючи тонни сміття. Тепер вчені знайшли їм застосування.

У порівнянні з традиційним сільським господарством, гідропонічне землеробство потребує меншої кількості місця і меншій кількості води, а також не вимагає грунту. Однак рослини на гідропоніці все ще потребують живильного середовища — і недавня робота показала, що для її створення можна використовувати викинуті людські волосся. Наше волосся містить велику кількість білка, відомого як кератин, що складається з амінокислот, необхідних для росту і розвитку рослин.

Вчені з Сінгапурського технологічного університету Наньян почали зі збору зрізаних волосся в салонах, вилучення з них кератину, а потім змішування кератину з волокнами целюлози, отриманими з деревної маси, для його зміцнення. Після того, як суміш висохла, вона утворила губчастий матеріал. Цей матеріал згодом використовувався в якості гідропонного живильного середовища при вирощуванні руколи і капусти пак-чой.

Було виявлено, що такий субстрат не тільки підтримує рослини і стимулює їх зростання, але і завдяки своїй пористій структурі має високу ефективність при всмоктуванні і утриманні живильного розчину на водній основі, використовуваного в гідропонній установці. Вчені показали, що такий субстрат здатний утримувати кількість води в 40 разів більше власної ваги, що аналогічно ємності існуючих комерційних поживних середовищ.

Однак, на відміну від інших середовищ, матеріал на основі кератину повністю розкладається протягом чотирьох-восьми тижнів, перетворюючись на добриво для рослин. З одного боку, через це субстрат потрібно буде частіше замінювати, але з іншого — він не стане відходом в навколишньому середовищі. Крім того, рослини, вирощені в кератиновому середовищі, розвивали довші коріння, ніж рослини, вирощені в традиційних середовищах, що дозволило їм поглинати більше води та поживних речовин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments