Земля

На Землі 73 тис. видів дерев, але 12,5% з них ще не відкриті

На Землі виявилося більше видів дерев, ніж вважалося раніше: дослідження в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences ста вчених з усього світу говорить про те, що видів дерев виявилося на 14% більше очікуваного, при цьому 9 тис.дерев ще тільки належить відкрити.

Image by jplenio from Pixabay

Деякі з цих невідомих видів, вважають фахівці, відносяться до рідкісних видів з дуже низькою популяцією і обмеженим просторовим поширенням (ймовірно, у віддалених тропічних низовинах і горах), швидко зникаючи через зміни клімату і вирубки лісів. Так, більшість невідкритих видів є континентальними ендеміками, тропічними або субтропічними. І приблизно 40% невідомих світу дерев родом з Південної Америки.

“Наші дані допоможуть оцінити, де біорізноманіття знаходиться під найбільшою загрозою. Це тропіки та субтропіки Південної Америки, Африки, Азії та Океанії, і саме там ми виявили відомі та невідомі рідкісні види. Ми сподіваємося, що це допоможе розставити пріоритети в майбутніх зусиллях по збереженню видового розмаїття дерев», — сказав доктор Пітер Райх, Університет Міннесоти, Сент-Пол, США.

У дослідженні були задіяні всі існуючі глобальні бази даних про чисельність дерев, які підтверджено та являються достовірними. При цьому абсолютна кількість видів дерев на Землі значно вище: вважалося, що в даний період часу на планеті ростуть близько 64 100 видів. Використовуючи нові статистичні методи оцінки унікальних видів дерев, вчені розрахували, що загальне число відомих зараз дерев має становити 73 274, а 12,5% ще належить відкрити.

За кількістю невідомих науці видів континенти і країни розподіляються наступним чином:

43% — Південна Америка;
22% — Євразія;
16% — Африка;
15% — Північна Америка;
11% — Океанія.

Різноманітні природні ліси є найбільш здоровими для планети з наукової точки зору і продуктивними для світової економіки і природи, а також зусиллям по збереженню нинішнього клімату і протистояння його змінам. Незважаючи на те, що знайдені невідомі вченим дерева, проблема з «облисінням» земного покриву стоїть як і раніше гостро, адже місця, де виявлені ендеміки і рідкісні види, – це ті, що більше піддаються вирубці заради економічного прибутку, сільського господарства, будівництва для бідного населення тих регіонів. Поточні оновлені дані можуть сприяти зусиллям по збереженню дерев і лісів і майбутньому відкриттю нових видів в певних частинах світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button