Відео

Найбільш глибокі отвори в світі (відео)

Канал RealLifeLore зробив наочну демонстрацію того, як глибоко люди змогли пробуриться вглиб планети на сьогоднішній день і що зупиняє людство від подальшого занурення в землю.

У сучасній інфраструктурі тунелі відіграють дуже важливу роль. Навіть Ілон Маск вирішив перевести частину автотрафіка під землю, щоб розвантажити магістралі. Але наскільки глибокий тунель можна вирити, перш ніж перебувати в ньому стане нестерпно для людини?

https://youtu.be/E39GIysMevQ

На сьогоднішній день найглибшою є шахта Моава в ПАР, на північний захід від Йоганнесбурга. Її глибина становить 5470 метрів, і якщо людина в неї впаде, то політ до дна займе у неї довгих 25 секунд.

Але найглибший рукотворний отвір в землі належить СРСР. Кольська надглибока свердловина (СГ-3) знаходиться в Мурманській області, в 10 км на захід від міста Заполярний. Її глибина становить 12 262 м, діаметр верхньої частини — 92 см, а нижній — 21,5 см. Її створення обумовлено виключно науково-дослідницьким інтересом. На жаль, в даний час свердловина законсервована і поступово руйнується.

Як правило, найважливішим фактором, що обмежує глибину буріння, є температура. На глибині 12 км датчики фіксували 220? С, що набагато перевищило очікування вчених.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button