Поради

Найбільш поширені причини почервоніння очей

У наших очах знаходяться сотні маленьких судин, у нормальному здоровому стані їх не видно, але при найменшому навантаженні, нудьзі, алергії, судини розширюються і ми бачимо ефект червоних очей.

Причиною почервоніння білка ока може стати як невелике зовнішнє подразнення, так і серйозна внутрішня хвороба. Давайте розглянемо, що може спричинити такий неприємний дефект.

Зовнішні подразники

Зовнішніх подразників для такої слабкої та незахищеної частини тіла як очі величезна кількість. Сильний холод, вітер, спека, тютюновий дим, дим вихлопних труб, все це позначається на нашому зорі та судинах. У нормальному здоровому стані почервоніння, викликані цими факторами, повинні зникати протягом 1-2 годин.

Зовнішні подразники можуть бути і серйознішими (удар, уламок), як правило, такі причини ведуть до серйозних пошкоджень і дуже небезпечні для зору, тому, якщо почервоніння не пройшло протягом 3 годин і тим більше, якщо з’явилася припухлість або шишка терміново звертайтеся до лікаря.

Втома та напруга

При тривалому читанні або перегляді телевізора, а також при тривалій роботі за комп’ютером, в очах з’являються неприємні відчуття. Як правило, це сухість, поколювання, почервоніння, свербіж.

При тривалій напрузі очей може виникнути така проблема як короткозорість, тому завжди робіть спеціальну зарядку, не захоплюйтеся переглядом телефону і телевізора, і давайте очам відпочити під час роботи.

Пам’ятайте, що такі подразники як занадто тьмяне світло, напівтемрява або яскраве сонце, теж перенапружують очі і можуть призвести до проблем.

Алкоголь

Усі знають, що алкоголь розширює судини. Судини очей є винятком. Тому люди, які вживають алкоголь, часто страждають проблемою червоних очей.

Кон’юнктивіт

Це хвороба, яка має різну природу походження. Вона може бути інфекційною або вірусною. Часто ця недуга з’являється при недотриманні гігієни. Тому не рекомендується чіпати очі брудними руками або використовувати чужі хустки та косметику.

Симптомами кон’юнктивіту є сльозливість, почервоніння, біль при яскравому світлі, можливі припухлості повік. Для встановлення природи захворювання необхідно звернутися до лікаря, але знизити почервоніння в домашніх умовах допоможе настій чайної заварки, або відвар з ромашки.

Алергія

Алергени теж сильно впливають на судини очей і можуть стати причиною їх почервоніння. Іншими симптомами алергії є: свербіж, почервоніння носа, нежить. Алергенів у світі величезна кількість, як правило, ця хвороба прокидається навесні, разом з цвітінням рослин та квітів.

Але й в інший час алергію можуть спричинити: косметика, пил, ліки. Для усунення цього захворювання використовуються антигістамінні препарати та подальше уникнення алергенів.

Тиск

Підвищений тиск часто призводить до почервоніння очей, змушуючи судини перенапружуватися. Частий прояв гіпертонії може привести до невеликих крововиливів у судинах, а згодом і сильно порушити зір. Тому, якщо у вас часто виникає головний біль та біль в очах, носові кровотечі, терміново зверніться до лікаря за медичною допомогою.

Цукровий діабет

Постійні стрибки цукру в крові, шкідливий холестерин закупорюють судини. Це призводить до погіршення зору та змін сітківки ока. Тим, хто страждає на цукровий діабет, необхідно запастися глюкометром (за посиланням можна подивитися ціни на різні моделі https://glucose.com.ua/product-category/category/glucometers), і контролювати цукор, а також стежити за правильним харчуванням.

Сухість очей

Це ускладнення може бути викликано цілим набором хвороб, а може бути пов’язане з недостатнім виробленням слізної залози. Лікування в цьому випадку має бути призначене лікарем, як правило, необхідно усунути хворобу та доповнити місцеве лікування спеціальними краплями.

Глаукома

Здавалося б, невинне почервоніння очей, але може воно бути викликане і такою серйозною хворобою, як глаукома. Це захворювання може призвести не тільки до погіршення зору, а й до повної його втрати. Викликане воно постійним тиском очей.

При таких симптомах як нудота, блювання, біль в очах – терміново зверніться до лікаря. Якщо ви спостерігаєте постійне почервоніння очей не пов’язане з іншими причинами, бажаним буде відвідування фахівця.

Це далеко не всі причини, що викликають такий симптом, як червоні очі. Як ви бачите, викликати недугу може і невинний перегляд телевізора, і серйозна хвороба. Своєчасно звертайтеся до лікаря, адже попередити хворобу краще, ніж її лікувати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button