Інтернет

Найбільший супутник зв’язку 5G розгорнули на орбіті Землі (відео)

На низькій навколоземній орбіті розгорнули масив площею 65 м2 для зв’язку на швидкостях 5G.

Американська компанія AST SpaceMobile оголосила про успішне розгортання на навколоземній орбіті найбільшого супутника зв’язку Bluewalker 3. У разі успішного тестування це буде перша мережа, що забезпечує широкосмуговий доступ до Інтернету зі звичайних мобільних пристроїв.

Масив площею 64 м2 призначений для широкосмугового підключення 5G до стільникових пристроїв через стандартні частоти 3GPP безпосередньо зі стільникового телефону. Згідно з повідомленням компанії, поле зору супутника перевищує понад 770 тис. км2 поверхні Землі.

Супутник Bluewalker 3. Відео: AST SpaceMobile

На відміну від розробок конкуруючих компаній, наприклад, Starlink від компанії SpaceX, AST SpaceMobile розробляє технологію зв’язку, яка буде працювати без додаткових пристроїв. У компанії заявили, що у неї є угоди і домовленості з різними операторами мобільного зв’язку, які обслуговують майже 2 млрд абонентів по всьому світу. Серед них, наприклад, Vodafone Group, AT&T, Orange, Africell, Indosat Ooredoo Hutchison, Bell Canada та інші.

Протягом наступних кількох місяців компанія проведе серію випробувань на всіх шести континентах. Паралельно вона працює над отриманням необхідні дозволи регулюючих органів різних країн.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button