Земля

Намистини з мушлів були валютою індіанців приблизно 2000 років тому

Дослідники з’ясували, що індіанці народу чумаші використовували намиста з черепашок в якості валюти протягом щонайменше 800 років.

Stacy Kennedy/Santa Barbara Museum of Natural History

Раніше вважалося, що індіанці чумаші не використовували валюту для розрахунків, позаяк були мисливцями-збирачами. Але скрупульозне дослідження їх спадщини показує, що цей народ протягом сотень років використовував для торгівлі намистини з мушлів

Професор Лінн Гембл вивчає корінне населення Каліфорнії з кінця 1970-х років і тільки недавно вона змогла підтвердити наявність у корінних американців власної валюти. На симпозіумі в Тюбінгенському університеті кілька років тому більшість спікерів обговорювали монети та інші форми грошей. Деякі вчені були здивовані припущеннями каліфорнійських археологів про те, що корінні жителі Каліфорнії могли використовувати гроші.

Тоді професор Гембл провела своє дослідження, щоб з’ясувати, чи використовували індіанці чумаші, що населяють територію Каліфорнії вже більше двох тисяч років, якусь валюту для проведення розрахунків. Роботи археологів поставили під сумнів деякі твердження інших вчених, які були висловлені з цього питання раніше.

Гембл стверджує, що археологи повинні використовувати чотири критерії при оцінці того, чи використовувалися намистини як валюта або прикраса. По-перше, намистини з мушлів, використовувані в якості валюти, повинні бути більш трудомісткими і складними у виготовленні, ніж ті, що застосовуються для прикраси. По-друге, валютою могли вважатися тільки найкращі вироби. Третій критерій полягав в тому, що в якості прикраси, швидше за все, використовувалися більші намистини, що привертають увагу. Останнім критерієм було те, що валюта була більш поширеною, ніж декоративні вироби.

Потім дослідниця проаналізувала намистини з мушлів, які більше 40 років вважалися «валютними», а також вироби з інших колекцій, вік яких міг відрізнятися на 800 років. Виявилося, що всі вони стандартизовані — зроблені за дуже схожою методикою. Це означає, що багато з виробів, які раніше вважалися просто прикрасами, насправді є валютою.

Раніше вважалося, що оскільки чумаші були мисливцями-збирачами, то вони не потребували грошей, незважаючи на те що перші іспанські колонізатори захоплювалися великими торговими мережами цього індіанського народу. Дане відкриття показує, що насправді ці корінні жителі Каліфорнії використовували свою валюту для розрахунків більше 2000 років тому.

Робота опублікована в Journal of Anthropological Archaeology.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button