Земля

Найдавніша земна кора знайдена під Австралією

Ми знаємо, що Земля з’явилася приблизно 4 мільярди років тому. Але як можливо, що розташована близько до поверхні кора має той же вік?

©Johan Swanepoel

Використовуючи лазери товщиною менше людської волосини для дослідження мінералів, вчені проаналізували ділянку земної кори віком 4 мільярди років, розміром порівнянний з Ірландією, який знаходився під Західною Австралією. Автори дослідження повідомляють, що вона впливала на геологічну еволюцію регіону протягом мільярдів років. Вона може дати ключ до розуміння того, як наша планета перетворилася з непридатної для життя в ту, якою є зараз.

Лазери використовувалися для випаровування зерен мінерального циркону, взятих з піску, відібраного в річках і на пляжах Західної Австралії.

Дослідники вважають, що ця величезна ділянка земної кори міг сильно вплинути на формування гірських порід, оскільки старі мінерали змішувалися з новими, утворюючи нові масиви і зазнаючи безліч циклів горотворення.

Як і слід було очікувати, через 4 мільярди років від первісної земної кори мало що залишилося для вивчення, що робить подібні знахідки ще більш цікавими і корисними для експертів — вони відкривають вікно в далеке минуле.

Зсув земної кори і завихрення гарячої мантії під нею важко передбачити і ретроспективно нанести на карту. Тому, коли на поверхні можна виявити свідчення внутрішнього руху і геології, вчені прагнуть використовувати цей факт для отримання якомога більшої кількості інформації.

Надалі результати цього дослідження також можуть допомогти вченим, які досліджують інші планети – висновки геологів можуть багато сказати про те, як ці планети формуються, як формується їх рання кора, і навіть те, як на них може з’явитися інопланетне життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button