Здоров'я

Сіль знижує тривалість життя, якщо її додавати в уже готову їжу

Згідно з дослідженням, проведеним за участю 500 000 британців середнього віку, додавання солі в їжу пов’язане з більш ранньою смертю.

Image by Bruno /Germany from Pixabay

Дослідники виявили, що постійне додавання солі в їжу скорочує тривалість життя чоловіків більш ніж на два роки, а жінок — на півтора року. Цікаво, що мова йде тільки про додавання солі за столом, а не під час приготування їжі.

“Наскільки мені відомо, наше дослідження є першим, хто оцінює зв’язок між додаванням солі до їжі та передчасною смертю”, – сказав професор Лу Ци з школи громадського здоров’я та тропічної медицини Університету Тулейна в Новому Орлеані, який керував роботою. “Навіть незначне скорочення споживання натрію шляхом додавання меншої кількості солі або її відсутності в їжу за столом, ймовірно, призведе до істотної користі для здоров’я, особливо коли це досягається серед населення в цілому».

В рамках роботи вчені вивчили дані понад 500 000 учасників британського біобанку, за якими спостерігали в середньому протягом дев’яти років. Кожна людина відповіла на запитання: “чи додає вона сіль до своїх продуктів, і як часто він це робить”.

Результати показали, що в порівнянні з тими, хто ніколи або рідко додавав сіль, у тих, хто завжди приправляв свою їжу, ризик передчасної смерті був на 28% вищим. У віці 50 років чоловіки і жінки, які завжди додавали сіль, мали очікувану тривалість життя на 2,3 року і 1,5 року коротше відповідно.

Були враховані інші фактори, які могли вплинути на результати, включаючи вік, стать, етнічну приналежність, депривацію, індекс маси тіла, куріння, вживання алкоголю, фізичну активність, дієту і такі захворювання, як діабет, рак і хвороби серця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button