Відео

Небезпечний борщівник: як вберегтися та що робити, коли попеклися отруйною рослиною (відео)

Біль, почервоніння, опіки чи навіть лихоманка – це наслідки доторку людини чи тварини до небезпечного бур’яну під назвою «Борщівник Сосновського» або як його називають у народі – «помста Сталіна».

Image by Jana from Pixabay

Фахівці кажуть, що може відбутися безпосередній набряк та оклюзія, зменшення просвіту дихальних шляхів – це дуже небезпечно.

Така реакція може викликати анафілактичний шок, зазначає лікарка-дерматолог Катерина Петровська, пише pravdatutnews.com.

Зазначається, що лише на території Львівської області борщівник Сосновського займає понад 1000 гектарів.  Народну назву «Помста Сталіна» йому через те, що рослина потрапила в Україну з Кавказу, а культивувати його та використовувати, як силос для тварин, наказав саме Йосип Сталін.

Як показала практика, сам силус має гіркуватий смак, молоко худоби після споживання стало непридатним, потім використовували його для відгодівлі худоби на м’ясо, цей метод теж не дуже прижився. Потім перестали культивувати, – пояснює заступник начальника Держекоінспекції Львівської області Василь Стрищак.

Втім заходів для знищення чужорідної для нашого краю рослини не вжили.

Викорчовувати борщівник екологи радять у травні та червні, поки рослина не почала активно рости. Втім, значно важче боротися з ним на негосподарних землях.

Тож, ризик натрапити на борщівник є.

Найважливіше, при цьому не торкатися стебла та листя рослини. Якщо ж таке сталося, уражене місце слід заховати від сонячного проміння та ретельно промити водою. У випадку печіння, набряку та свербежу – невідкладно звернутися до медиків.

Нагадаємо, що українці винайшли як з отруйного борщівника робити папір.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments