Авто

Нейромережі запропонували використовувати для навчання автопілота

Нова технологія повинна істотно прискорити процес підготовки безпілотних автомобілів до реальної експлуатації.

Oxbotica

Компанія Oxbotica запропонувала використовувати технологію DeepFake (модифікованим за допомогою нейромереж відеороликів і фотографій) для навчання систем безпілотного водіння автомобілів. Нове рішення покликане істотно прискорити процес підготовки безпілотних автомобілів до реальної експлуатації.

Як відзначають автори проєкту, нині для навчання автопілота використовуються випробування на реальних дорогах в різних погодних умовах, у різній дорожньій ситуації і в різний час доби, щоб електроніка отримувала інформацію про те, як змінюється оточення.

Oxbotica

Створенням інформації для навчання автопілота будуть займатися відразу дві нейромережі — перша стане генерувати зображення, а друга дозволить удосконалити відео завдяки тому, що зможе визначати, де оригінальна картинка, а де синтезована. У якийсь момент нейромережа не зможе відрізняти справжнє відео від DeepFake, що буде означати готовність одного штучного інтелекту навчати інший.

Штучний інтелект дозволяє використовувати один відеозапис для імітації різних умов. У компанії відзначають, що нейромережа здатна змінювати об’єкти на відео (наприклад, замість дерева «вставляти» в ролик будівля), імітувати різну погоду і навіть пори року.

Розробники гарантують, що створені нейромережами тіні і відображення будуть в точності відповідати тіням і відображенням у реальному відео. За заявою Oxbotica, штучний інтелект в змозі навіть максимально реалістично імітувати дощові краплі, які потрапляють на об’єктив відеокамери.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»