Технології

Nissan підвищив теплової ККД двигуна внутрішнього згоряння до 50% (відео)

Як вважає японський автовиробник, традиційні двигуни внутрішнього згоряння рано списувати з рахунків.

Nissan

Посилювання екологічних стандартів і законів по всьому світу призводять до того, що автовиробники відмовляються від традиційних бензинових і дизельних двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) на користь гібридних силових установок, моторів на газі і водні. Але Nissan вважає, що у ДВЗ ще є невикористаний потенціал.

Транспорт зі звичайним ДВЗ вимагає потужності і продуктивності від двигуна в широкому діапазоні його роботи й навантаження – це означає, що звичайні двигуни не можуть завжди працювати з оптимальною ефективністю. На відміну від силової установки Nissan e-Power, яка використовує бортовий ДВЗ в якості спеціального генератора електроенергії для ходових електродвигунів. Робота ДВЗ обмежена його найбільш ефективним діапазоном, які дозволяє в потрібний час виробляти енергію для моторів і для акумуляторів.

На сьогодні середнім рівнем теплового ККД ДВЗ є показник в 40%, який в новому Nissan e-Power вдалося довести до рекордного значення в 50% за допомогою технологія STARC, яка передбачає посилення потоку газу в циліндрі (потоку паливоповітряної суміші, яка втягується в циліндр) і запалювання, яка надійно спалює більше розбавлену паливно-повітряну суміш при високому ступені стиснення. Використання двигуна, що працює в оптимальних для його конструкції режимах, дозволяє домогтися збільшення ККД.

Під час внутрішньозаводських випробувань Nissan досяг теплового ККД 43% при використанні методу розведення EGR (рециркуляція частини вихлопних газів після згоряння назад в камеру згоряння) і 46% при використанні збідненого згоряння (спалювання із співвідношенням повітря-паливо, яке містить більше повітря, ніж теоретичне співвідношення повітря-паливо) з багатоциліндровим двигуном. Рівень ККД 50% був досягнутий внаслідок роботи двигуна при фіксованих оборотах і навантаженні в поєднанні з технологіями рекуперації відпрацьованого тепла.

Про терміни появи серійних двигунів внутрішнього згоряння з ККД 50% в Nissan не повідомляють. Як відзначають в компанії, технологія e-Power дозволить підвищити ККД з 40% до 50% набагато швидше, ніж тепловий ККД ДВЗ виріс з 30% до 40%.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button