Земля

На межі земного ядра виявлено безліч незвичайних структур

Геофізики з Університету Мериленду досліджували тисячі записів сейсмічних хвиль і виявили незвичайно щільні великі структури, що знаходяться на межі ядра і мантії.

Doyeon Kim / University of Maryland

В результаті проведеного дослідження, британським вченим вперше вдалося скласти велику і детальну картину ділянки межі між ядром і мантією. Основним матеріалом для дослідження послужили відбиття від цієї межі сейсмічних хвиль, що проходять під Тихоокеанським басейном. За допомогою штучного інтелекту геофізики проаналізували близько семи тисяч сейсмограм за період з 1990 по 2018 рік.

«Дивлячись на тисячі відбиттів одночасно замість того, щоб сфокусуватися тільки на декількох, як зазвичай роблять, ми отримали абсолютно нову перспективу, – пояснює один з авторів дослідження Доен Кім. – Ми побачили, що в районі межі ядра і мантії знаходиться безліч структур, які можуть виробляти ці відбиття, і це те, чого ми раніше не розуміли, оскільки дивилися занадто вузько».

Сейсмічні хвилі, проходячи через структури з різною щільністю, температурою або складом, по-різному змінюють швидкість, напрямок і розсіювання. Вимірюючи швидкість і амплітуду цих хвиль після того, як вони досягнуть сейсмографа, можна скласти уявлення про фізичні властивості порід і розплавів, що знаходяться глибоко під поверхнею Землі. По суті своїй, цей метод дуже схожий на ехолокацію.

Ехо від незвичайних структур, розташованих на межі ядра і мантії, автори дослідження виявили приблизно на 40% записів. «Це було дуже несподівано, тому що ми вважали, що вони досить рідкісні, а з’ясувалося, що ці структури значно більш поширені, ніж вважалося раніше», – говорить професор геології Університету Мериленду Ведран Лекич.

Ці великі, щільні, однорідні і гарячі межові структури були виявлені, зокрема, під вулканічними Маркізькими островами, а також під Гаваями.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button