Авто

Нова дешева батарея дозволить за 10 хвилин заряджати електромобілі для пробігу в 400 км

Група інженерів Пенсильванського університету створила нову версію літій-залізо-фосфатного акумулятора, яка відрізняється здатністю до швидкої перезарядки і розрахована на термін служби, відповідний 3,22 мільйона кілометрів пробігу електромобіля.

електромобіл

«Ми розробили досить просунуту батарею для електромобілів, аналогічних за вартістю автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння», – заявив один з дослідників професор Чао-Ян Ван. – Більше не потрібно турбуватися про запас ходу, причому ця батарея доступна за ціною ».

Головна особливість нового акумулятора, що забезпечує видатні показники по терміну служби й швидкості прийому або віддачі заряду, полягає в його здатності до самонагріву до 60 ° C. В батарею вбудована нікелева фольга, один кінець якої з’єднаний з мінусовою клемою, а другий – виведений як окремий контакт. Перед активним використанням акумулятора на цей контакт подається напруга, що призводить до швидкого нагріву нікелевої фольги, і, відповідно, внутрішніх частин батареї.

Катод акумулятора виготовлений і термостійкого фосфату літію-заліза, тобто не містить дорогого кобальту. Як анод використовується графіт в більших частках – також недорогий і при цьому безпечний і легкий матеріал.

За заявою дослідників, нагрів батарей перед інтенсивною зарядкою або розрядкою, крім іншого, дозволяє уникнути осадження літію на аноді у вигляді голчастих наростів, які викликають зниження ємності акумулятора і можуть стати причиною короткого замикання всередині елемента живлення.

«Ця батарея відрізняється зменшеною вагою, обсягом і вартістю, – сказав Чао-Ян Ван. – Я дуже радий, що ми нарешті створили акумулятор, який принесе користь масовому споживчому ринку».

За словами Вана, такі компактні акумулятори після нагрівання можуть віддавати за короткий термін багато енергії – близько 40 кВт • год – забезпечуючи потужність на рівні 300 кВт. Тому, використовуючи самонагріваючу батарею, нескладно створити електромобіль, здатний розганятися з 0 до 100 км / год приблизно за 3 секунди.

«Це те, що дозволить нам змінювати навколишнє середовище, а не просто створювати розкішні автомобілі, – уклав Чао-Ян Ван. – Зробити так, щоб електромобілі були доступні кожному ».

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button