Авто

Електромобіль Ford: сонячний чохол

У цьому році Ford запускає електричний позашляховик Mustang Mach-E і водночас викликає ажіотаж з появою нового патенту.

Це автомобільний чохол, який оснащений сонячними батареями. Чохол можна гнучко використовувати для зарядки електромобілів Ford. Очікується, що інтерес до цієї ідеї виявлять і інші виробники.

Сонячна енергія для електромобілів одним натисненням кнопки

Сонячні дахи для електромобілів вже доступні в окремих випадках, наприклад, для Toyota Prius або в якості опції для Tesla Cybertruck. Сонячний автомобіль Sion від Sono Motors в Мюнхені навіть оснащений сонячними батареями по всьому периметру. Однак, оскільки вільний простір на автомобілі і продуктивність сонячних батарей обмежені, такі рішення ніколи не зможуть самостійно забезпечити електрикою електромобіль. В хорошу погоду, проте, кожен день можна проїхати кілька кілометрів.

Ford, навпаки, покладається не на міцно інтегровані сонячні батареї, а на свого роду надувний ковпак. Сонячні модулі вирівнюються у всіх напрямках, щоб вловлювати якомога більше сонячної енергії. Це означає, що сонячні елементи можуть бути розміщені і використані на більшій площі, ніж це можливо на кузові автомобіля. Згідно з патентними кресленнями, дах зберігається в багажнику, запускається натисненням кнопки і автоматично втягується на початку руху.

Сонячний чохол сам по собі буде практичним рішенням для всіх електромобілів, які за замовчуванням не обладнані сонячними батареями. Згідно з патентною заявкою, вона також повинна захищати автомобіль від негоди. Але у цієї ідеї є й деякі недоліки: Кришка може пошкодити фарбу на автомобілі, коли ви втягуєте і витягуєте. У спекотні дні інтер’єр також може нагріватися.

Чи буде Форд реалізувати патент таким чином, в будь-якому випадку неясно. Але американський блог MachEClub повідомляє, що обкладинка цілком може бути запропонована для нового Ford Mustang Mach-E або наступних електричних моделей. Вже проявили інтерес і інші гравці автомобільної галузі.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button