Наука

Нова стратегія лікування раку спрямована на відновлення імунних клітин

Відновлення виснажених Т-клітин за допомогою базофілів показало багатообіцяючі результати проти різних типів пухлин. Таке посилення протипухлинного імунітету відкриває нові можливості в лікуванні раку.

Мікрооточення пухлини містить тканини, кровоносні судини, імунні та інші клітини, які взаємодіють з пухлиною та одна з одною. У міру зростання пухлина бере управління цією екосистемою в свої руки, що в результаті захищає її від атак імунних клітин. У новому дослідженні, про яке пише Science Daily, вчені визначили два типи імунних клітин, що працюють разом проти раку, а також виявили каскад молекулярних подій, який координує ці дії.

“Наша імунна система здатна усунути більшість ракових клітин з організму до того, як вони викличуть проблеми. Але щойно пухлина стає стійкою, цитотоксичні Т-клітини виснажуються у ворожому пухлинному мікрооточенні і не можуть ефективно атакувати пухлини”, – пояснює авторка роботи Чіхао Чанг.

Спостереження показали, що в міру зростання пухлини Т-клітини втрачають здатність виробляти сигнальні молекули інтерлейкіну-3. Підвищення рівня інтерлейкіну-3 призводило до сильної протипухлинної імунної відповіді. Перші тести нового лікування виконали на моделях мишей із меланомою та лімфомою.

Виявилося, що інтерлейкін-3 впливає на рідкісні імунні клітини базофіли. У свою чергу, вони виробляють інтерлейкін-4, активуючи Т-клітини для виявлення і знищення пухлини.

Раніше було невідомо про участь базофілів у сигнальному каскаді активації цитотоксичних Т-клітин. Тепер перед ученими відкриваються нові можливості лікування різних типів пухлин за допомогою відновлення імунних клітин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button