Наука

Біологи підрахували кількість і масу частинок коронавірусу в організмі зараженого

За словами вчених, всі віріони збудника коронавірусного захворювання Covid-19, що існують сьогодні в світі, мають масу всього в 0,1-1 кілограм.

Image by Syaibatul Hamdi from Pixabay

Кількісний опис того, як Covid-19 протікає в інфікованої людини, важливо для розуміння динаміки нинішньої пандемії й визначення способів боротьби з нею. Як ми всі знаємо, SARS-CoV-2 поширюється за допомогою крапель, аерозолів або частинок в повітрі. Коли патоген проникає в організм, він зв’язується з рецепторами ангіотензинперетворюючого ферменту 2 (ACE2) здорових клітин, захоплює їх і починає репліцируватися. При цьому вірусне навантаження – кількість віріонів на один мілілітр крові зараженого – може бути різною.

Автори нового дослідження – співробітники Інституту науки Вейсмана (Ізраїль) і Каліфорнійського університету в Берклі (США) – вирішили зібрати воєдино знання про кількість потенційних клітин-господарів SARS-CoV-2 і типових концентраціях віріонів в рідинах організму, щоб в результаті підрахувати, скільки ж частинок коронавірусу несе заражений нею людина. Роботу опублікували на порталі препринтів medRxiv.org (це означає, що вона поки не пройшла рецензування).

Так, біологи з’ясували, що в кожній клітині тіла міститься близько десяти вірусних частинок, при цьому під час піку захворювання пацієнт несе порядку 109 – 1011 копій РНК (тобто приблизно десять мільярдів) SARS-CoV-2 загальною масою від одного мікрограма до 0, 1 міліграма. Як припускають вчені, все віріони коронавірусу, існуючі сьогодні у світі, мають масу всього в 0,1-1 кілограм.

Щоб провести ці розрахунки, фахівці виміряли концентрацію вірусних частинок в тканинах дихальної системи і травного тракту заражених макак. А для оцінки їх сукупної кількості команда додала до показника вірусної концентрації в кожній тканині на її загальну масу. У легенях, природно, виявили найбільше віріонів патогену.

Вчені відзначили, що від одного до десяти відсотків клітин легенів і дихальних шляхів містять мембранний білок ACE2, необхідний коронавірусу для інфікування. Це число перевищує оцінку загальної кількості інфікованих клітин. Отже, роблять висновок біологи, з клітин, які експресують і ACE2, і TMPRSS2 (трансмембранну протеазу, серин 2), тільки невелика частина схильна до вірусу.

«Знання абсолютної кількості віріонів у інфікованої людини може допомогти в оцінці параметрів відповіді імунної системи, мінімальних інфекційних доз і меж виявлення при тестуванні», – підсумували дослідники.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button