Технології

Новий тривимірний принтер виготовляє меблі

Неймовірно, але Андрій Гришко, інженер з Ізраїлю створив верстат, за допомогою якого можливо створювати тривимірні об’єкти. Новинкою цього способу є те, що він створює 3-D об’єкти не звичним для 3-D принтерів способом, а за допомогою змочених у клеї ниток. Це дозволяє використовувати цей метод для виготовлення деяких предметів меблів, повідомляє Гришко у своїй бакалаврській роботі.

В основі своєї роботи лежить робота тривимірного принтера, однак модифікована. Нитка із скловолокна, що знаходиться в бобіні біля верстата в першу чергу проходить через склянку з клеєм і барвником, а в другу намотується на болванку по колу, яка і задає форму виробу. А ось тривимірні принтери використовують пошарове накладення розплавленої пластмаси або порошку.

Учень університету Тель Авіва придумав фарбувати скловолокно в звичному пластиковому стаканчику, в який заздалегідь був покладений сталевий ролик, навколо якого обертається нитка перед запуском верстата. Андрій Гришко вже робив табурети і ламп. Табурети виходять ексклюзивними, та й взагалі на своєму винаході йому не вдалося зробити однакових речей. У цьому і плюс таких винаходів – унікальність. У промислових масштабах потрібно розвивати тривимірний друк, це допоможе у виготовленні та модернізації запчастин, які важко зробити. Зараз на їх виготовлення доводиться чекати тривалий час, а з тривимірними принтерами – одним махом. Вчені ламають голову яким чином зробити тривимірні принтери ще продуктивніше, ще цікавіше і ще корисніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button