Всесвіт

Новий квантовий комп’ютер буде шукати ознаки життя в глибокому космосі

Дослідники з Університету Халла і компанії Zapata об’єдналися, щоб використовувати квантові комп’ютери для пошуку життя в глибокому космосі. Вони будуть спиратися на базу молекул, які можуть вказувати на умови, придатні для життя.

Компанія Zapata Computing, що спеціалізується на квантовому програмному забезпеченні, уклала партнерство з британським університетом Халла, щоб використовувати розробки для виявлення ознак життя в глибокому космосі.

Партнерство буде підтримувати дослідження з перепрофілювання платформи квантового робочого процесу Orquestra компанії Zapata, щоб допомогти в розробці високоточних астрофізичних моделей і додатків.

«Хоча квантові комп’ютери є технологією, що розвивається, і поки не можуть перевершити класичне обладнання, Zapata хоче отримати цінні дані з доступних шумових квантових пристроїв проміжного масштабу (NISQ)», — зазначив Девід Бенуа, старший викладач молекулярної фізики та астрофізики в університеті Халла.

Вчені пояснили, що вони хочуть спиратися на роботу дослідників Массачусетського технологічного інституту (MIT), які у 2016 році склали список з більш ніж 14 тис. молекул. Вони можуть вказувати на ознаки життя в атмосферах екзопланет.

Тепер дослідники з Університету Халла хочуть створити базу даних виявлених біологічних ознак цих молекул за допомогою нових обчислювальних моделей молекулярних обертань і коливань. Але зараз мало що відомо про те, як ці молекули вібрують і обертаються у відповідь на інфрачервоне випромінювання, що генерується довколишніми зірками.

Щоб виявити їх, дослідникам потрібно побудувати високоточні моделі, засновані на надзвичайно точних обчисленнях — це одна з найсильніших сторін квантових обчислень. Перші результати досліджень з’являться вже через вісім тижнів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button