Поради

Обслуговування сонячної електростанції

Пропонуємо вам поговорити про цікаву тему, яка називається “сонячна енергетика”. Останнім часом в Україні вже побудовано і експлуатується велика кількість сонячних електростанцій. При цьому велика частина цих об’єктів це наземні сонячні електростанції, але також є і дахові сонячні електростанції, яких стає все більше.

Одним з актуальних питань, які активно почали обговорюватися в цьому році, і яким приділяється все більше уваги – це питання сервісу обслуговування сонячних електростанцій. У різних дискурсах різні люди під словом “сервіс” мають на увазі трохи різний комплекс послуг і комплекс заходів. Першочергово необхідно розділити кілька понять, які іноді об’єднуються під терміном “сервіс”.

Гарантійне обслуговування

В першу чергу будь-яка сонячна електростанція перебувати на гарантійному обслуговуванні компанії-підрядника, яка будує такий об’єкт. І вона є тим органом, який допомагає вирішити будь-які проблеми, якщо вони виникають і потрапляють під питання гарантій. Тобто, перший блок – це гарантійне обслуговування. Зазвичай якихось спеціальних заходів для таких об’єктів не передбачено, але в разі виникнення якогось дефекту компанія, яка несе гарантійні зобов’язання приїжджає і в максимально стислі терміни вирішує проблему.

Експлуатація об’єкта

Другий блок питань – це поточна експлуатація об’єкта. Це якісь питання пов’язані, наприклад, з очищенням поверхні сонячних панелей. Вони можуть запилювати, і якщо їх очищати від пилу від забруднень, то, звичайно ж, ефективність сонячної електростанції буде підвищуватися. Це так само прибирання снігу з поверхні панелей в зимовий період. Затемнення від снігу зменшує генерацію, і станція працює гірше, ніж вона повинна за проєктом. Якщо розглядати наземні сонячні електростанції, то це покіс трави. Не секрет що в проходах між рядами сонячних батарей трава може рости досить швидко і високо, і якщо її не косити і не прибирати, то вона може затінювати поверхню сонячної електростанції, тим сами знижуючи ефективність сонячних батарей. Також до експлуатації ставитися і охорона об’єкту, якщо на те є якась необхідність.

Технічне обслуговування

Третій блок – технічне обслуговування. Планове технічне обслуговування, яке необхідно для конкретного об’єкта за регламентом, і перелік планових профілактичних ремонтних робіт визначається в першу чергу самим об’єктом і тим обладнанням яке на ньому використовується. Це як з автомобілем: на якихось автомобілях міжсервісний інтервал це 10 тис. кілометрів на якихось 15 тис. на якихось 20 тис. Також і на сонячній електростанції в залежності від того типу обладнання, яке було використано при її будівництві, можуть бути різні регламенти її обслуговування. Але в будь-якому випадку є загальні рекомендації які стосуються будь-яких сонячних електростанцій.

ЕДС-Інжиніринг, як компанія яка займається і будівництвом сонячних електростанцій і їх обслуговуванням вже більше 10 років, опрацювала весь практичний досвід. Ці знання сформували кілька пакетів сервісного обслуговування сонячних електростанцій. З їх змістом ви зможете ознайомитися у нас на сайті в розділі послуги “сервісна експлуатація і сервісне обслуговування сонячних електростанцій”. Але фактично там виділено 4 пакети послуг, від мінімального, тобто той пакет робіт, тестів і сервісів, які ми рекомендуємо робити для будь-якої сонячної електростанції, до максимально широкого.

У деяких випадках, але тут вже за бажанням інвестора, такі пакети послуг власник може виконувати самостійно силами своєї служби головного енергетика або залучаючи до цих робіт підрядників. Якщо ви замислюєтеся про те, щоб поставити свій об’єкт на тих, хто поститься сервісне обслуговування – запрошуємо вас ознайомитися з вмістом цих сервісних пакетів. Якщо у вас виникнуть якісь питання, будь-ласка телефонуйте, звертайтеся в нашу компанію, і фахівці які багато років займаються цією роботою з великим задоволенням дадуть відповідь на всі ваші питання і докладно проконсультують.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button