Наука

Бактерії в кишечнику людини ефективно борються з коронавірусом

Дослідники з Університету Йонсей в Південній Кореї виявили, що деякі бактерії-симбіонти, які мешкають в кишечнику людини, виробляють сполуки, що пригнічують SARS-CoV-2.

Попередні клінічні дані показали, що у деяких пацієнтів з формами COVID-19 від помірної до важкої спостерігалися симптоми ураження шлунково-кишкового тракту, в той час, як у інших пацієнтів ознаки інфекції були виявлені тільки в легенях.

«Ми задалися питанням, чи можуть кишкові бактерії захистити своє існування від вторгнення вірусу», – розповів Мохаммед Алі, студент медичного факультету Університету Йонсей в Сеулі.

Щоб дослідити цю гіпотезу, вчені перевірили домінуючі бактерії, які населяють кишечник, на здатність протистояти SARS-CoV-2. Аналіз показав, що такою активністю володіють біфідобактерії, які також пригнічують і інші патогени (наприклад, бактерії H. Pylori) і раніше довели свою ефективність проти синдрому роздратованого кишечника.

Дослідники також вдалися до допомоги систем машинного навчання для пошуку сполук, потенційно сприяють боротьбі з хворобами. У базах даних, які аналізував алгоритм, містяться молекули, вироблені різними мікроорганізмами. Вчені заявляють, що в результаті виявили інші мікроби, які також можуть виявитися корисними в боротьбі з SARS-CoV-2.

Алі відзначив, що багато існуючих антибіотиків і методів лікування раку засновані на з’єднаннях, які бактерії використовують для конкуренції один з одним в шлунково-кишковому тракті.

«Виявлення мікробів, які молекули виділяють проти коронавірусу, буде багатообіцяючим методом для розробки природних або штучно створених пробіотиків для розширення наших терапевтичних методів профілактики, що дозволить забезпечити більш стійкий спосіб боротьби з вірусною інфекцією», – запевняє Алі.

Дослідження буде представлено на Всесвітньому форумі мікробів, онлайн-зустрічі Американського товариства мікробіологів (ASM), Федерації європейських мікробіологічних товариств (FEMS) і декількох інших товариств.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button