Всесвіт

Одна з найбільших бур вибухнула на Сонці. Її джерело попрямує в бік Землі

Одна з найбільших коли-небудь виявлених сонячних бур вибухнула на зворотному боці зірки.

На цьому тижні Венера страждає від екстремальної космічної погоди після того, як гігантська сонячна пляма, невидима з Землі, викинула кількість плазми в бік розпеченої планети. На наступному тижні наша планета може постраждати від викидів заряджених частинок.

У понеділок, 5 вересня, космічний корабель НАСА STEREO-A, що спостерігає за Сонцем, виявив викид корональної маси (англ. CME, Coronal mass ejections) із зоряної корони.

Цей CME – другий за тиждень, який досяг Венери; ще один вивергався на Сонці в середу, 30 серпня, і досяг планети через три дні. Якраз в цей момент повз пролітав космічний апарат European Solar Orbiter.

Гігантський викид корональної маси 5 вересня 2022 року. Зображення люб’язно надано NASA / STEREO

Джорджо Хо, фізик з лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса, сказав SpaceWeather.com, що останнє виверження не можна назвати «пересічною подією».

“Я можу з упевненістю сказати, що подія 5 вересня є однією з найбільших, якщо не найбільших, штормів сонячних енергетичних частинок, які ми бачили з моменту запуску Solar Orbiter в 2020 році», — пояснює один з провідних дослідників приладу для виявлення енергетичних частинок на борту Solar Orbiter. – Це принаймні на порядок сильніше, ніж радіаційний шторм від CME минулого тижня».

Джерелом потужного виверження вважається Сонячна пляма AR3088. Вона стала набагато могутнішою відтоді, як зникла з поля зору Землі. Згідно з SpaceWeather.com, через обертання Сонця пляма повернеться до планети наступного тижня. А це означає, що Земля теж піддасться космічній активності найближчим часом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button