Земля

Його не могли знайти століттями: під мостинами звичайного будинку знайшли скарб золотих монет

Домовласники в Сполученому Королівстві виявили схованку з золотими монетами, захований під дерев’яними мостинами своєї кухні під час ремонту.

Під час ремонту кухні у звичайному англійському будинку підрядники виявили заховані під мостинами золоті монети на суму близько $300 000. Вони датовані XVII і XVIII століттями.

Тайник, вартість якого на аукціоні оцінюється приблизно в $290 000, вважається одним з найбільших скарбів англійських золотих монет XVII і XVIII століть, коли-небудь знайдених у Великобританії. Всього працівники знайшли 260 золотих монет, що датуються між 1610 і 1727 роками.

Підрядники розкопали глиняну чашку з глазур’ю з солі, коли піднімали мостини під час проекту реконструкції будинку XVIII століття, розташованого в Еллербі, селі в Північному Йоркширі. За розміром вона схоже на банку содової.

Монети- одна з найбільших археологічних знахідок у Великобританії. Фото: Courtesy of Spink & Son

При подальшому огляді робітники виявили монети всередині чашки, які складалися в основному з 50 – і 100-фунтових монет, що «використовувалися в той час». Також у посудині знайшли бразильську монету. Про це йдеться в заяві лондонського аукціонного дому Spink & Son.

“Це чудове і дійсно несподіване відкриття в такому звичайному місці”, – розповів в інтерв’ю CNN Грегорі Едмунд, аукціоніст Spink & Son.

Згідно із заявою, монети, ймовірно, належали Джозефу і Сарі Фернлі-Майстерс. Це члени впливової родини торговців, до якої входили кілька членів парламенту. Вони жили в цьому районі наприкінці 1600-х і початку 1700-х років.

Монета. Фото: Courtesy Spink & Son

“Джозеф і Сара явно не довіряли щойно створеному Банку Англії, банкнотам і навіть золотим монетам того часу, тому тримали у себе так багато монет, що датуються громадянською війною в Англії і до неї, — зазначив аукціоніст. – Чому монети так і не знайшли досі, є ще більшою загадкою, але це надзвичайно велика скарбничка».

Наступного місяця скарбницю виставлять на аукціон Spink & Son і, як очікується, продадуть майже за $300 000. За словами аукціоністів, це – одна з найбільших археологічних знахідок у Великобританії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button