Здоров'я

Ознаки того, що у вас проблеми з щитовидною залозою

Щитовидна залоза – орган, про який ми не звикли думати і переживати за його здоров’я. А між іншим щитовидна залоза виробляє гормони, які контролюють роботу інших органів і систем нашого організму. Симптоми порушення роботи цього органу схожі з симптомами, що вказують на проблеми з серцем і шлунком, тому дуже складно вчасно помітити хворобу. Необхідно при перших симптомах звертатися в поліклініку для здачі аналізів та проведення обстежень. Але ось основні симптоми, які вказують на те, що час звернутися до ендокринолога.

1. В області шиї може з’явиться ущільнення. Будь-яке ущільнення – видиме воно, чи його можна тільки намацати пальцями – є тривожним знаком і вимагає огляду лікаря.

2. Постійний біль в горлі, відсутність голосу, біль при ковтанні можуть свідчити не тільки про застуду і запалене горло, але і про проблеми зі щитовидною залозою.

3. Різкі скачки ваги в будь-яку сторону без відсутності на те якихось причин (дієт, хвороб, фізичного навантаження) також можуть бути симптомом порушення роботи щитовидної залози.

4. Постійне відчуття втоми, апатія, небажання чого б то не було. Можна списати таке самопочуття на багато інших обставин, але тим не менш, причина може бути в нестачі тиреоїдних гормонів.

5. Дратівливість настає, навпаки, при надлишку тиреоїдних гормонів через те, що вони перезбуджують нервову систему. Будь-яка подія викликає бурхливу реакцію, але така надмірна енергійність переростає в дратівливість і нервозність.

6. Дуже інтенсивне випадання волосся теж є тривожним знаком. Якщо вам доводиться постійно знімати волосся з одягу, ви виявляєте його по всій квартирі, а в особливих концентраціях у ванній, якщо гребінець після кожного розчісування забитий волоссям, то варто потурбуватися про стан своєї щитовидної залози.

Також у людини може бути генетична схильність до проблем з функціонуванням щитовидної залози. Якщо у ваших родичів є з цим проблеми, то вам також варто частіше обстежитися у ендокринолога.

Чому виникають порушення?

Порушення в роботі щитовидної залози обумовлені, в основному наступними причинами:

– Нестача йоду. Цей мікроелемент необхідний для правильної роботи щитовидної залози. Варто вживати продукти, які від природи багаті йодом. До них відносяться риба, морська капуста, горіхи і хурма.

– Інші захворювання можуть впливати на функціонування щитовидної залози. Це запалення, пухлини та захворювання, пов’язані з порушенням імунітету

– Порушення в роботі щитовидної залози також можуть бути викликані прийомом деяких сильних ліків. Тому всі сильні купуйте препарати лише за рецептом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button