Відео

Parker Solar Probe показав рух сонячного вітру

Фахівці поділилися відео, складеним зі знімків, зроблених зондом Parker Solar Probe в рамках його першого зближення з Сонцем в листопаді 2018 року. Воно демонструє рух у міжпланетному середовищі сонячного вітру.

Сонячний зонд «Паркер», запущений NASA в серпні 2018 року, виконав вже два зближення з Сонцем, підійшовши до зірки на рекордну відстань (він побив рекорд апарату Helios 2, який становив 42,73 мільйона кілометрів, в ході першого ж зближення). В ході даних зближень апарат зібрав безліч цінних наукових даних.

Перше зближення «Паркера» з Сонцем відбулося в листопаді 2018 року. В рамках цього зближення — з 6 по 10 листопада — апарат зняв динаміку потоку сонячного вітру; зі знімків, отриманих зондом, фахівці NASA склали відео, яке демонструє, як рухається зоряний вітер (Сонце знаходиться ліворуч, поза полем зору, праворуч помітний центральний регіон нашої Галактики; тонкі білі смуги на відео — це рухомі частинки міжпланетного пилу; крім того, на відео — зліва — помітний корональний стример і Меркурій).

Третє зближення з Сонцем Parker Solar Probe, як очікується, здійснить 1 вересня. Згідно з планами, зонд повинен буде виконати в цілому 24 зближення з зіркою, в рамках найтіснішого з них підійшовши до неї на відстань приблизно шість мільйонів кілометрів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть