Всесвіт

“Підземне озеро” на полюсі Марса може бути просто пилом і газом

Дослідники засумнівалися в наявності на полюсах Марса підземних покладів рідкої води. Дані, отримані за допомогою радарів, можна пояснити інакше.

Дослідники з Корнельського університету повторно проаналізували дані, зібрані орбітальним апаратом Mars Express. Те, що спочатку прийняли за свідчення наявності на Червоній планеті рідкої води, може бути просто геологічними утвореннями.

У багатьох місцях на Марсі є вода, в тому числі на більшій частині обох полярних шапок — вся вона збереглася в замерзлій формі. Але в 2020 році дослідники повідомили, що радари супутника Mars Express виявили яскраві відбиття під поверхнею марсіанських шаруватих відкладень Південного полюса. Ці утворення товщиною 1,4 км складалися з відносно чистого водяного льоду. Деякі вчені інтерпретували спостереження, як свідчення рідкої води.

У статті, опублікованій 26 вересня в журналі Nature Astronomy, дослідники з Корнельського університету повідомляють, що хоча наявність рідкого підземного озера і здається захоплюючою ідеєю, аномалію можна пояснити інакше.

Використовуючи комп’ютерне моделювання, вчені показали, що подібні сильні відбиття можуть створюватися інтерференцією між звичайними геологічними шарами, в яких немає ні рідкої води, ні інших рідкісних матеріалів.

Дослідники змоделювали структуру полярної області Марса, що складається з трьох шарів: двох шарів твердого вуглекислого газу, розділених шаром пилоподібного льоду. Ці матеріали раніше виявлялися у полярних регіонів Червоної планети. Дослідження дало той же результат, який спостерігав Mars Express.

Вчені відзначають, що товщина шарів і відстань між ними мають більший вплив на силу відбиття сигналу, ніж їх склад. Це означає, що потрібно більш обережно ставитися до інтерпретації результатів супутникових спостережень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments