Всесвіт

Виявлено дві нові теплі екзопланети. Рік на них триває 5 днів

Використовуючи супутник NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS), астрономи виявили два нових теплих інопланетних світи, що обертаються навколо неактивних червоних карликів. Подробиці про характеристики нових екзопланет – TOI 122b і TOI 237b – повідомляються в статті, опублікованій на сервері попереднього друку arXiv.

Image by Bluemount_Score from Pixabay

TESS проводить дослідження близько 200 000 найяскравіших зірок з метою пошуку транзитних екзопланет. На цей момент було ідентифіковано близько 2200 космічних об’єктів-кандидатів в екзопланети, існування 67 з яких вже підтверджено.

Тепер група астрономів на чолі з Вільямом К. Ваалкесом з Університету Колорадо в Боулдері повідомляє про відкриття ще двох планет. У період з липня по вересень 2018 року TESS спостерігав дві зірки – TOI 122b і TOI 237 – і виявив транзитні сигнали на кривих блиску цих об’єктів. Наступні фотометричні й спектроскопічні спостереження підтвердили існування двох екзопланет.

TOI 122b – це планета розміром з Нептун. Її радіус становить приблизно 2,72 радіуса Землі. Також нова екзопланета в 8,8 раза масивніше її. TOI 122b обертається навколо своєї зірки-господаря кожні 5,08 днів на відстані приблизно 0,04 а.о. Система розташована приблизно у 206 світлових роках від нас.

Яка знаходиться на відстані близько 124 світлових років від Сонця TOI 237b – це планета розміром із Землю. Вона приблизно на 44% більше і приблизно в три рази масивніше Землі. Екзопланета обертається навколо своєї батьківської зірки кожні 5,44 дня на відстані приблизно 0,03 а.о.

З огляду на те, що TOI 122b і TOI 237b мають радіуси, яких в нашій Сонячній системі не спостерігається, автори статті сприйняли ці об’єкти як лабораторії для вивчення утворення, динаміки й складу такого роду планет.

«Ці дві планети охоплюють цікавий діапазон радіусів і інсоляцій, що робить їх захоплюючими випадками, які можуть допомогти нам дізнатися більше про різноманітність атмосфер, якими володіють невеликі планети, що обертаються навколо М-карликів », – роблять висновок астрономи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button