Всесвіт

Після зіткнення астероїда з DART він став схожий на комету. Вчені показали, як це виглядає

На новому зображенні удару зонда DART об астероїд можна побачити пиловий слід – викид, відтіснений тиском сонячного випромінювання.

Через два дні після удару зонда DART про астероїд астрономи Тедді Карета з обсерваторії Лоуелла і Метью Найт з військово-морської академії США спостерігали величезний шлейф пилу і уламки, скинуті з поверхні Дідімоса.

Для спостережень вчені використовували 4,1-метровий Південний телескоп астрофізичних досліджень (SOAR) в міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо NSF NOIRLab в Чилі. На новому зображенні можна побачити пиловий слід – викид, відтіснений тиском сонячного випромінювання. Він мало чим відрізняється від хвоста комети і простягнувся від центру до правого краю поля зору. Також для спостережень астрономи використовували високопродуктивний спектрограф Гудмана.

Фото: National Science Foundation / NOIRLab

“Дивно, як чітко ми змогли зафіксувати структуру і масштаби наслідків в перші дні після удару», — зазначив один з астрономів.
Вчені і далі планують використовувати SOAR для спостереження за викидами в найближчі тижні і місяці.

Вони дозволять вченим більше дізнатися про характер поверхні Диморфоса, про те, скільки речовини було викинуто при зіткненні, як швидко це сталося, а також про розподіл розмірів частинок в  пиловій хмарі, що розширюється.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments