Всесвіт

Астрономи назвали головні події 2014

Фахівці Планетарію Сибірської державної геодезичної академії склали астрономічний прогноз на майбутній рік. За їх словами, в 2014 році відбудуться два часткових сонячних і два повних місячних затемнення. Два затемнення припадають на квітневий повний місяць і молодик, а інші два – на жовтневий повний місяць і молодик.

Астрономи назвали головні події 2014

Першим в 2014 році буде повне місячне затемнення. Воно відбудеться при повному місяці 15 квітня, але не буде видиме на наших теренах. Друге затемнення року буде сонячним і відбудеться в молодик 29 квітня. Смуга затемнення охопить територію Антарктиди , Австралії та акваторію Атлантичного океану. Максимальна фаза буде спостерігатися в Антарктиці.

Третє затемнення 2014 буде повним місячним і станеться в повний місяць 8 жовтня. Природний супутник Землі пройде через північну частину земної тіні. Стосовно цього затемнення цікавий той факт, що під час повної фази Місяць накриє Уран.

Четверте затемнення року відбудеться 23 жовтня, і буде частково сонячним, а максимальна фаза його складе 0,81. Цього разу явище спостерігатиметься на території Росії (східні райони), Північної Америки, і в північній частині Тихого океану.

Видимість планет в 2014 році буде досить сприятлива, зокрема завдяки черговому протистоянню Марса: зближення цієї планети із Землею буде досягати 0,618 астрономічних одиниць (одна одиниця становить 150 мільйонів кілометрів). Воно настане 9 квітня. При цьому видимий діаметр планети зросте до 15 кутових секунд, що дозволить спостерігати на її диску численні деталі і отримувати хороші фотографії.

У Меркурія протягом року буде 3 ранкових і 3 вечірніх періодів видимості. Для Венери в 2014 році сприятливим часом для спостережень буде перше півріччя. Найкраща видимість Юпітера відноситься до першої половини року з протистоянням 6 січня. Сатурн, як і Юпітер, найкраще видно в першому півріччі з протистоянням 10 травня. Найкращий час для спостереження Урана і Нептуна – це осінній період.

Можна також відзначити зближення Венери і Юпітера 18 серпня, коли Венера пройде північніше найбільшої планети Сонячної системи в 0,2 градуса при кутовій відстані між ними 18 градусів.

Натхнення: info.sibnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button