Відео

Планетолог створив 4K відео, як Місяць і Земля «бачать» один одного

Чи замислювалися ви, як виглядає Земля з Місяця? Чи видно її кожен день? Чи бувають затемнення? Відео планетолога Джеймса О’Донохью може барвисто відповісти на деякі запитання.

Землянам дуже пощастило з Місяцем. Щодня ми можемо просто закинути голову і побачити наш супутник в небі. Він постійно змінює свою фазу, з ним трапляються затемнення, а ще його можна розглядати в телескоп. Однак є й такі, хто від цього виду втомився і хотів би побачити не Місяць з Землі, а Землю з Місяця. На жаль космічний туризм ще не так розвинений, але планетолог Джеймс О’Донохью з радістю допоможе здійснити мрію багатьох землян.

Раніше О’Донохью працював у Центрі космічних польотів NASA, а тепер перебрався в Японське космічне агентство JAXA. В одному зі своїх недавніх проєктів він збирав зображення з Місяця, які були зроблені за допомогою NASA. Так він вирішив зібрати аналогічну колекцію знімків з Землі Місяця, і змонтувати обидві групи у відео, яке показувало б фази Місяця і Землі з перспективи обох тіл. Кожен кадр відео являє собою компіляцію з 15 хвилин, весь ролик дорівнює місяцю (квітень 2020). У відео можна побачити, як змінюється сприйняття Місяця і Землі залежно від сонячного світла і положення небесних об’єктів. Метою роботи О’Донохью було показати широкій публіці різні фази Місяця, включаючи її обертання навколо Землі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button