Відео

НАСА опублікувало відео унікальних хмар

Повітряна куля, запущена НАСА для дослідження атмосфери Землі, зробила 6 мільйонів знімків. Серед іншого, в кадр потрапили унікальні мезосферні хмари.

Мезосферні хмари (вони ж сріблясті) — досить рідкісне атмосферне явище, яке виникає на висоті понад 70 кілометрів. Їх можна спостерігати не завжди і не скрізь: не тільки влітку, на заході й у широтах між 43° і 65° (північної і південної широти).

Вперше ці хмари були помічені тільки в 1885 році, після легендарного виверження вулкана Кракатау. Їх появу пов’язують з глобальною зміною клімату. Мезосферні хмари формуються під впливом інерційно-гравітаційних хвиль в атмосфері, що виникають при обтіканні вітрами гірських хребтів. Вивчення цих хвиль критично важливо для вчених-метеорологів, адже вони безпосередньо впливають на формування торнадо.

Зонд PMC Turbo, завдяки якому вдалося сфотографувати хмари, був запущений з ракетного полігону Есрейндж біля шведського міста Кіруна, і протягом шестиденного польоту долетів до берегів Канади. Фотографії зонда дозволили встановити двовимірну структуру хвиль, але для повного опису структури необхідні були дані з третього виміру. Необхідну інформацію отримали за допомогою лідара — віддалеміра, який використовує поглинання і розсіювання світла для створення картини того, що відбувається.

Завдяки PMC Turbo вчені отримали багато інформації для досліджень, а ми з вами — величезну кількість красивих фотографій. Сам зонд був знайдений на заданому місці посадки в Канадській Арктиці і вже готовий до нового польоту — над Антарктидою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button