Всесвіт

Подивіться на карту Марса з найвищою роздільною здатністю: 110 000 кадрів і 5,7 трлн пікселів (фото)

Щоб створити мозаїку, вчені розробили алгоритм зіставлення зображень на основі захоплених ними характеристик.

Співробітники Каліфорнійського технологічного інституту використовували дані орбітального апарату НАСА Mars Reconnaissance Orbiter, і створили нову глобальну карту Червоної планети. Її назвали Global CTX Mosaic of Mars.

Скелі, ударні кратери і сліди пилових вихорів відображені в найдрібніших деталях на зображенні, яке складається з 110 000 кадрів, отриманих марсіанським розвідувальним орбітальним апаратом НАСА (Mars Reconnaissance Orbiter, MRO). Фотографії зроблені камерою космічного корабля CTX. Один піксель дорівнює майже 25 км2.

Global CTX Mosaic of Mars — найглобальніше зображення Червоної планети з найвищою роздільною здатністю з коли-небудь створених. Якби її роздрукували, мозаїки розміром 5,7 трлн пікселів було б достатньо, щоб покрити стадіон Роуз Боул в Пасадені, штат Каліфорнія.

На створення мозаїки, створеної Лабораторією візуалізації планет Брюса Мюррея Каліфорнійського технологічного інституту, пішло шість років і десятки тисяч годин. Вона настільки докладна, що бета-версія вже згадувалася в більш ніж 120 рецензованих наукових статтях. Примітно, що сама карта досить проста у використанні.

Відтоді, як MRO прибув на Марс в 2006 році, камера CTX задокументувала майже всю Червону планету, що зробило ці зображення оптимальною відправною точкою для вчених при створенні карти. Згідно з повідомленням в блозі НАСА, така робота вимагає завантаження і просіювання великої кількості зображень, щоб знайти ті, які мають однакові умови освітлення і чисте небо.

Контекстна камера Mars Reconnaissance Orbiter, яка зробила 110 000 зображень, які складають інтерактивну глобальну мозаїку, особливо корисна для виявлення ударних кратерів, подібних до тих, що видно тут. Автори і права: NASA / JPL-Caltech / MSS

Щоб створити мозаїку, вчені розробили алгоритм зіставлення зображень на основі захоплених ними характеристик. Потім вони вручну склеїли 13 000 зображень, які система не змогла зіставити.

Детально вивчити карту можна за посиланням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button