Всесвіт

Подивіться, як на Сонці відбулися 17 спалахів за пару днів (відео)

Наприкінці березня 2022 року на Сонці сталося понад 17 вивержень з однієї плями.

Виверження на Сонці відбулися через надактивну сонячну пляму AR2975. Вона випускає спалахи з понеділка, 28 березня. В результаті на Землі скоро може статися кілька бур середньої потужності.

Сонячні плями – це темні області на сонці, температура яких знижена приблизно на 1500 К в порівнянні з навколишніми ділянками фотосфери. Їх видно на диску Сонця у вигляді темних плям. Сонячні плями є областями виходу в фотосферу сильних магнітних полів.

Іноді ці спалахи пов’язані з викидами корональної маси (CME) або потоками заряджених частинок, які вилітають у космос. Обсерваторія НАСА записала, як виглядають виверження. На знімках за 28-29 березня 2022 року видно сяйво однієї з 17 спалахів з активної сонячної плями AR 2975.

Моделювання передбачає, що частинки можуть генерувати помірні геомагнітні бурі — G2 або G3 — хоча полярні сяйва (північне сяйво і південне сяйво), все одно важко передбачити.

Очікується, що в 2022 році активність Сонця буде відносно невисокою, оскільки зараз тільки починається 11-річний сонячний цикл активності. На його початку зазвичай утворюється менше сонячних плям і менше вивержень. Активність повинна збільшуватися в міру наближення до піку, який, за прогнозами, припаде на середину 2025 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button