Наука

Розумна пов’язка виділяє антибіотики, але тільки коли це необхідно

Пов’язка обладнана тонкою мембраною з нановолокон, виготовлених із суміші двох полімерів.

Хоча антибіотики дуже ефективні при лікуванні інфікованих ран, важливо використовувати їх з обережністю. Вчені розробили нову експериментальну пов’язку, яка виділяє лікарський препарат тільки при виявленні вогнища інфекції.

Надмірне використання антибіотиків сприяє розвитку стійких до антибіотиків бактерій. Через те, що звичайні ранові пов’язки непрозорі, неможливо побачити, чи інфікована рана під ними. В результаті, найчастіше антибіотики наносять на рану превентивно, щоб запобігти її інфікування.

У пошуках більш ефективної альтернативи вчені швейцарського дослідницького центру Empa розробили новий матеріал. У ньому є тонка мембрана з нановолокон, виготовлених з суміші полімеру ПММА (поліметилметакрилат) і біосумісного полімеру, відомого під торговою маркою Eudragit. Усередині цих волокон інкапсульований антисептик октенідину дигідрохлорид.

До тих пір, поки поверхня рани залишається при температурі в діапазоні від 32 до 34 C, полімерна суміш залишається твердою і ліки залишаються всередині. Однак, якщо викликане інфекцією запалення викликає підвищення температури поверхні рани як мінімум до 37 C, полімер переходить у більш м’який стан, вивільняючи певну кількість октенідину в інфіковану тканину. Як тільки інфекція вилікувана і рана знову остигає, полімер твердне. Так може відбуватися до 5 разів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button