Фото

Подивіться, як телескоп “Джеймс Вебб” виглядає з Землі (фото)

В рамках проєкту «Віртуальний телескоп» астрономи зробили знімки “Вебба” в небі з Землі. Мета – дати людям уявлення про те, як він виглядає на орбіті.

Після запуску 25 грудня телескоп “Джеймс Вебб” (JWST) майже місяць подорожував у космосі, поки добирався до точки Лагранжа Земля-Сонце L2. Там він проведе наступні десять-двадцять років, розкриваючи таємниці космосу. А поки телескоп розгортає дзеркала. За словами Адміністратора НАСА Білла Нельсона, директора з наукових комунікацій JWST і космічного телескопа Хаббла (HST), цього літа почне повномасштабну роботу.

Щоб відзначити цю подію, в рамках проєкту «Віртуальний телескоп» (Virtual Telescope Project, VTP) астрономи зробили знімки «Вебба» в небі з Землі. Мета полягає в тому, щоб дати людям уявлення про те, як JWST виглядає на орбіті. На жаль, там особливо нема на що дивитися, крім яскравої точки в нічному небі. Але, як і на знаменитому знімку Землі Карла Сагана, який зробив “Вояджер-1” на шляху з Сонячної системи, ця маленька точка світла має величезне значення.

Фото телескопа “Вебб”, зроблене з землі. Надано: TVTP 2.0

“Віртуальний телескоп” – це передовий астрономічний сервіс, який запустили в 2006 році. VTP управляє двома дистанційно доступними роботизованими телескопами: Planewave і Celestron. Проєкт пропонує публічні онлайн-сеанси спостереження, прямі трансляції та коментарі експертів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button