Всесвіт

Подивіться на близькі до Землі галактики, де народжуються зірки (відео)

Команда астрономів опублікувала нові спостереження прилеглих галактик, які нагадують барвистий космічний феєрверк.

Нові зображення отримані за допомогою Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (VLT ESO). Вони демонструють окремі компоненти галактик в різних кольорах, що дозволяє астрономам точно визначати місце розташування молодих зірок і газу, який вони нагрівають навколо себе. Об’єднавши ці нові спостереження з даними Великої міліметрової / субміліметрової матриці Атакама (ALMA), вчені дізналися більше про те, що викликає утворення зірок з газу.

Взагалі астрономи знають, що зірки народжуються в хмарах газу, але що саме викликає зореутворення і яку роль галактики грають в цьому процесі, залишається загадкою. Щоб зрозуміти цей процес, група дослідників спостерігала різні прилеглі галактики за допомогою потужних телескопів на Землі та в космосі, переглядаючи їх різні області, які беруть участь в народженні зірок.

Також вчені використовували дані з приладу Multi-Unit Spectroscopic Explorer (MUSE) на VLT ESO в пустелі Атакама в Чилі. Так їм вдалося відстежити новонароджені зірки і теплий газ навколо них.

Крім ALMA і MUSE, в проєкті PHANGS також представлені спостереження з космічного телескопа Хаббла НАСА / ЄКА.

Попереду багато годин аналізу отриманих зображень, перш ніж вдасться зрозуміти, як насправді народжуються зірки, відзначають вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button