Всесвіт

Вчені: На схожих на Землю замерзлих планетах може бути життя

Нове дослідження учених, опубліковане в Geophysical Research: Planets, показало, що фахівці занадто рано відмовилися від вивчення схожих на Землю замерзлих планет. Свіжі дані говорять про те, що на них може існувати життя на ділянках вздовж екватора, де зберігається нормальна температура і знаходиться багато води.

Вчені вже не перше десятиліття займаються подібними пошуками, тому вони можуть легко визначати, яка планета має необхідний потенціал, а яка ні. Раніше було заведено вважати, що немає ніякого сенсу докладно вивчати ті з них, які є замерзлими, навіть якщо вони дуже сильно нагадують Землю.

Нові дослідження говорять про те, що такий підхід є помилковим, і вже, можливо, привів до того, що вчені пропустили замерзлу планету, яка має життя. Вуглекислий газ в атмосфері дозволяє зберігати тепло на поверхні і не допускати на неї космічний холод, але коли стає занадто мало, температура починає швидко падати. Примітно, що цей процес може відбуватися тільки в тому випадку, якщо окремі ділянки землі залишилися незамерзлим, і на них продовжує перебувати вода.

Використовуючи ці дані, вчені з’ясували, що безліч замерзлих планет мають території вздовж екватора, які зберегли прийнятні температури для розвитку життя (вище 10 градусів за Цельсієм) і джерела води. Саме тому їх необхідно ретельно досліджувати, адже Земля на певних етапах свого розвитку теж була покрита льодом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button