Всесвіт

Подивіться на фото незвичайної породи на Марсі: вчені назвали це залишками виверження

Вчені багато років досліджували відкладення біля марсіанського кратера Гейл, використовуючи знімки з орбіти. Тепер марсохід Curiosity, який проїжджає через ці відкладення, детально вивчить гірські породи.

У новій статті, підготовленій старшим науковим співробітником Інституту планетології Кетрін Вайц, група вчених по-новому вивчає загадкові породи біля гори Шарп. Це насипи висотою 5,5 км в кратері Гейл.

Є більш темний, міцний, плоский шар породи – горизонт вивітрювання – він виділяється на тлі звичайної породи. Темна порода є на більшій частині гори Шарп. Її пов’язують з певним періодом часу.

Фото темної породи

За словами авторів нової роботи, це один, або кілька шарів гірських порід. Подібне явище зустрічається і на нашій планеті, наприклад, аналогічно себе веде вулканічний попіл, тому що він може виглядати інакше, ніж навколишні відкладення, і його можна простежити в різних ландшафтах.

Геологи використовують ці дані, щоб відстежувати події, які призвели до різних відкладень. Автори нової роботи відзначають, що сталася якась подія, в результаті якої утворився інший тип скельної породи. Можливо, ненадовго змінилася навколишнє середовище, стала сухіше, або сталося виверження вулкана, в результаті якого попіл осів на великій площі.

Автори детально вивчили характер відкладень, як вони сформувалися і як давно, і прийшли до висновку, що це вулканічний попіл. Цю інформацію збираються підтвердити за допомогою даних з марсохода Curiosity.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button