Всесвіт

Фото галактик, що зливаютья від Хаббла (фото)

Рідко вчені натрапляють на такі об'єкти. Ви просто подивіться, наскільки красиві ці галактики, з'єднані величезним газопиловим рукавом.

Хаббл дозволив вченим поглянути на приголомшливий триплет галактик Arp 248, дві з яких з’єднані довгою ниткою.

Arp 248 – це тріо невеликих взаємодіючих галактик на відстані близько 200 мільйонів світлових років у сузір’ї Діви. На зображенні показано дві галактики Arp 248, що обрамляють іншу меншу, не пов’язану з ними галактику на задньому плані. Галактики з’єднані потоком зірок, газу і пилу, що утворюються в результаті гравітаційного тяжіння галактик один до одного.

Астрономи називають потоки газу, що з’єднують галактики “приливними хвостами”. Коли галактики, багаті пилом і газом, такі як Arp 248, зливаються, злиття часто утворює хвости. Хвости складаються з матеріалу зовнішніх спіральних дисків таких галактик, і в них відбувається активне зореутворення.

Свою назву новий об’єкт отримав на честь Хелтона Арпа – американського астронома, який в 1966 році створив Атлас незвичайних галактик. В атласі представлені 338 галактик, обраних за їх незвичайні форми. Його автор мав намір підкреслити різноманітність своєрідних структур, які можуть приймати галактики.

Тепер ми знаємо, що ці галактики приймають такі дивні форми, оскільки вони взаємодіють і потенційно зливаються. Сам Арп же вважав, що незвичайні форми були викликані викидами. Але в будь-якому випадку Арп зрозумів, що астрономи не дуже обізнані про те, як галактики змінюються з часом, і створив свій атлас, щоб астрономи могли використовувати його для вивчення еволюції галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments