Всесвіт

Подивіться на фотографії Сонця в рекордній роздільній здатності (фото)

Опубліковані перші знімки сонячного телескопа “Іноуе”. Це найбільший у світі сонячний телескоп з апертурою 4 метри.

На честь офіційної церемонії відкриття сонячного телескопа «Іноуе» (The Daniel K. Inouye Solar Telescope або DKIST) дослідники з Національної сонячної обсерваторії США представили перші зображення хромосфери Сонця з рекордним розрішенням.

Повідомляється, що знімки були зроблені під час спостережень за Сонцем 3 червня 2022 року. На опублікованому зображенні показана область діаметром 82,5 тис. км з роздільною здатністю 18 км на один піксель.

Поверхня Сонця, отримана за допомогою видимого широкосмугового тепловізора. На зображенні показаний регіон діаметром 82,5 тис. км з роздільною здатністю 18 км. Зображення отримано в «G-діапазоні» Фраунгофера на довжині хвилі 430 нанометрів. Зображення: NSO/AURA / NSF. Знімок в повному розрішенні доступний за посиланням.

Нагадаємо, хромосфера – це зовнішня частина оболонки Сонця, розташована над фотосферою. Її назва пов’язана з червонуватим кольором, викликаним тим, що у видимому спектрі домінує червона H-альфа лінія випромінювання водню. Зображення було отримано на основі спостережень за електромагнітним випромінюванням з довжиною хвилі 486,13 і 430 нм.

Іноуе” – це чотириметровий сонячний телескоп, встановлений на острові Мауї на Гаваях. Нині це найбільший сонячний телескоп у світі. У конструкції телескопа використовується позаосьова конструкція для зменшення розсіяного світла і передової поляриметрії, яка дозволяє вимірювати магнітні поля в короні Сонця. А 4-метрове дзеркало телескопа створює в три рази більш докладні зображення найближчої до Землі зірки.

Перше зображення хромосфери. Це зображення отримано на довжині хвилі 486,13 нм з використанням лінії водню-бета з серії Бальмера. Зображення: NSO/AURA / NSF. Знімок в повному розрішенні доступний за посиланням.

Крім того, пристрій оснащений спектрографом, який вловлює специфічні «відбитки» сотень атомів і іонів на поверхні Сонця і в його атмосфері. Це використовується для аналізу зоряної динаміки. У Національній сонячній обсерваторії відзначають, що з початку роботи в лютому 2022 року дані телескопа використовувалися для декількох десятків наукових публікацій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments