Відео

Подивіться на величезні вогняні спалахи на Сонці (відео)

НАСА опублікувало нове відео з космічного апарату, що спостерігає за Сонцем. На ньому ідеально видно сонячні спалахи, які зірка вивергає кожні кілька хвилин.

Відео зняли за допомогою космічного апарату НАСА Solar Dynamics Orbiter (SDO), який вже 11 років стежить за зіркою. Саме тому у вчених з’явилися дуже детальні кадри сонячних спалахів крупним планом, які виникали з 25 по 28 жовтня. Спалахи призвели до великої сонячної бурі класу X1, яка може посилити Північне сяйво на Землі.

Один зі спалахів супроводжувався радіаційною бурею і потужним корональним викидом маси, який викинув заряджені сонячні частинки зі швидкістю понад 4 млн км/год.

Сяйва на Землі виникають, коли заряджені частинки від сонця взаємодіють з верхніми шарами атмосфери. Магнітне поле Землі спрямовує ці частинки в полярні регіони, тому вони зазвичай видно у високих північних широтах планети.

Але додаткові частинки від сонячної бурі можуть посилити сяйва і зробити їх видимими на ділянках, де раніше спостерігати їх було неможливо — в Нью-Йорку, Айдахо, Іллінойсі, Орегоні, Меріленді і Неваді, — відзначають в НАСА.

На борту SDO є апаратура, яка може знімати Сонце з 12 різних кутів.  Пристрій передає зображення кожні 12 секунд — це близько 3 ТБ даних на добу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button