Відео

У США зняли подвійний водяний смерч (відео)

Дощовим літнім днем над Кортесом на південному заході Флориди штормові хмари на небі прокололи дві тонкі «соломинки». Ці унікальні погодні форми називаються водяними смерчами.

Як видно на ролику, знятому з узбережжя, атмосферні лійки, розташовані менш ніж за півмилі одна від одної, поступово скупчувалися, стаючи все більш щільними і цілісними.

За повідомленням місцевої новинної станції Fox 13, після свого остаточного формування смерчі попрямували на захід. Цього разу обійшлося без постраждалих, але вони не завжди такі нешкідливі.

Наприклад, у 2015 році двоє приятелів спостерігали за штормом зі свого будинку в Нью-Джерсі, як раптом на них хлинув потік води і вітру. Смерч атакував їх житло, розкидавши все навколо.

Так звідки ж беруться ці водяні колони обертового повітря?

Національна метеослужба ділить їх на дві категорії: торнадні і ті, які виникають при гарній погоді. Торнадні водяні смерчі, як випливає з назви, утворюються на землі і стають водяними, коли переміщаються по воді. Водяні смерчі при гарній погоді розвиваються над відкритою водою і переміщаються вгору. До того часу, коли стає видно воронка, такий смерч наближається до завершення і, ймовірно, скоро розсіється.

Обидва типи смерчів частіше з’являються в теплих і вологих регіонах, таких як Флорида. Незважаючи на їх привабливий зовнішній вигляд, водяні смерчі, особливо торнадні, можуть становити смертельну загрозу. Національне управління океанічних і атмосферних досліджень радить при зустрічі з ними виявляти особливу обережність.

Кнопка «Наверх»
Закрыть