Фото

Подивіться на фото північного сяйва у 150 мегапікселів

Відомий астрофотограф-любитель Ендрю Маккарті опублікував у соцмережах вражаючий знімок північного сяйва і розповів, як зробив зображення.

11 травня на Землі почалася найсильніша за останні 20 років року магнітна буря класу G5, викликана спалахами на Сонці. Буря спровокувала полярне сяйво, яке спостерігали жителі багатьох регіонів нашої планети.

За три доби, з 7 по 9 травня, Сонце викинуло в бік Землі чотири хмари плазми.

Фотограф Ендрю МакКарті сфотографував його і опублікував у соцмережах знімок у 150 мегапікселів.

“Я щойно закінчив збирати одну з моїх найскладніших фотографій – мозаїку із зображенням аврори [сяйва]. Це близьке кадрування повного зображення, розмір якого становить 155 мегапікселів”,анонсував фотограф публікацію зображення.

Маккарті зробив фотографію з десятків знімків. Через мінливу сцену об’єднати їх в одне зображення було непросто.

“Я повністю деконструював кожне зображення, відокремивши зірки від полярного сяйва і вирівнявши кожне окремо, а потім з’єднавши їх назад”, – розповів фотограф.

Він додав, що процес був дуже довгим, але “результат того вартий”.

Автор знімка зазначив, що колір на зображенні, це не монтаж, а “природний продукт зіткнення сонячних частинок з нашою атмосферою”. Він додав, що колір був “ледь помітний, але камера без зусиль його вловила”.

Фото: Ендрю Маккарті

“Синій колір це розсіювання місячного світла в нашій атмосфері. Червоний – частинки високої енергії, що стикаються з киснем на великій висоті, а зелений – більш щільні атоми кисню, збуджувані зарядженими частинками”.

Подивитися знімок у повній роздільній здатності можна в соцмережі Х, а придбати – за посиланням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button