Всесвіт

Подивіться на “вогняний дощ” біля північного полюса Сонця (відео)

Астрофотограф опублікував відеозапис протуберанця біля полюса зірки.

Фотограф і астроном-любитель Енді Кейслі (Andy Casely) опублікував у своєму Twitter відеозапис викиду сонячної плазми, що опадає на поверхню зірки у вигляді «вогняного дощу».

На відео показаний плазмовий “дощ” протуберанця I типу, який стікає по силових лініях магнітного поля зі швидкістю понад 50 км/сек, пише Кейслі в коментарі до відео. У короткому прискореному відео показано 45 хвилин спостережень за Сонцем. При цьому кожен кадр — це 15-секундне відео зняте зі швидкістю 130 кадрів в секунду.

Протуберанець біля Північного полюса Сонця. Відео: Andy Casely

Протуберанці – це щільні області відносно холодної в порівнянні зі сонячною короною плазми. У таких структурах речовина, з якого складається зірка, піднімається і утримується над її поверхнею магнітним полем. Наприклад, в цьому відео протуберанець, що сформувався біля північного полюса Сонця, піднімається на висоту близько 165 тис. км над поверхнею зірки.

Астрономи виділяють три види протуберанців. Найбільш рідкісний тип – перший, саме він представлений на знімку. Він виникає, коли речовина сонячної корони піднімається по спіралі на велику висоту. Віддалившись на відстань близько 100 тис. км, він розпадається: частини плазми зриваються з петлі і падають уздовж силових ліній магнітного поля.

Крім таких протуберанців, на Сонці також спостерігаються викривлені струмені, замкнуті на сонці (II типу). Згустки плазми рухаються по таких струменях уздовж ліній магнітного поля. При цьому їх швидкість може досягати до 100 км/с. Третій тип — утворення, що нагадують чагарник або дерево. Згустки речовини в них рухаються невпорядковано і з відносно низькими швидкостями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button