Головна / Відео / Політ над північним полюсом Юпітера (відео)

Політ над північним полюсом Юпітера (відео)

NASA опублікувало відео, яке демонструє північний полюс газового гіганта в інфрачервоному діапазоні. Ролик був складений зі знімків, зроблених камерою на борту станції «Юнона».

Північний полюс Юпітера виглядає як мінімум страхітливо. Він складається з одного гігантського центрального циклону, оточеного вісьмома циркумполярними циклонами, діаметри яких варіюються від 4 000 до 4 600 кілометрів.

На щастя, Юпітер знаходиться від Землі на середній відстані трохи менше 780 000 000 кілометрів. Втім, подивитися, як виглядає північний полюс газового гіганта, можна і не виходячи з дому — NASA створило ролик, в якому демонструються центральний та інші вісім циклонів регіону. Відео було складене космічним агентством США з знімків, зроблених інфрачервоною камерою JIRAM на борту зонда «Юнона», який знаходиться на орбіті Юпітера.

Цікаво, що хоча через червоно-жовтий, вогненний колір хмари здаються розпеченими, насправді вони досить холодні. Так, згідно з NASA, температура яскраво-жовтих хмар, показаних в ролику, становить близько -13 градусів Цельсія, тоді як температура темно-червоних — приблизно -83°C.

Автоматична міжпланетна станція «Юнона» була запущена в 2011 році, а на полярну орбіту газового гіганта зонд вийшов влітку 2016 року. У липні 2018 року станція буде зведена з орбіти і спрямована в атмосферу Юпітера, де згорить.

 
comments powered by HyperComments