Земля

Поширена мутація COVID-19 збільшила його заразність, але зробила слабкішим

Молекулярні біологи під керівництвом наукового співробітника Національної прискорювальної лабораторії в Лос-Аламосі Сандрасегарама Гнанакарана з’ясували, що перша велика зміна в геномі коронавірусу, мутація D614G, зробила коронавірус більш уразливим.

Image by fernando zhiminaicela from Pixabay

У новій роботі біологи вивчили наслідки появи цієї мутації. Вчені виявили у неї раніше невідому межу, яка може збільшувати ефективність вакцин і природного імунітету до SARS-CoV-2.

Йдеться про мутації D614G, яка знаходяться практично у всіх різновидах коронавірусу на всіх континентах Землі.

“Експерименти показали, що мутація D614G поміняла структуру білків оболонки коронавірусу так, що шанси на його вдале зчеплення з рецептором ACE2 і проникнення в клітину стали вищими. Однак ця ж зміна надає антитілам більше часу і можливостей на з’єднання з частинками SARS-CoV-2”, – стверджують вчені.

В ході роботи вчені підготували кілька точних віртуальних моделей білків оболонки коронавірусу, з мутацією D614G і без неї. Далі дослідники за допомогою суперкомп’ютера змоделювали їх взаємодії з рецепторами ACE2 на поверхні клітин легенів.

Крім того, що вірус став стійкішим до холоду і поширюється швидше, він більш вразливий перед антитілами. Мутація спровокувала зміни в структурі білків, які знаходяться в оболонці коронавірусу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button