Земля

Земля поглинула енергію 25 млрд атомних бомб за останні 50 років

Нове дослідження показало, що глобальне потепління в період з 1971 по 2020 рік еквівалентно 380 зеттаджоулів енергії.

Нове дослідження показало, що глобальне потепління затримало в атмосфері Землі вибухонебезпечна кількість енергії за останні півстоліття. Воно дорівнює приблизно 25 млрд атомних бомб. Висновки вчених опубліковані в журналі Earth System Science Data.

В цілому, кількість енергії, захоплена глобальним потеплінням в період з 1971 по 2020 рік дорівнює близько 380 зеттаджоулів, тобто 380 000 000 000 000 000 000 000 000 джоулів.

Така велику кількість важко помістити в контекст. Але два дослідники, які не брали участі в дослідженні, представили його в перспективі, порівнявши енергію з ядерною бомбою. У статті для «Conversation», кліматологи Ендрю Кінг, з Мельбурнського університету в Австралії, і Стівен Шервуд, з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї підрахували, Що 380 зеттаджоулів — це приблизно в 25 млрд разів більше енергії, що виділилася під час вибуху атомної бомби, скинутої на Хіросіму, Японія, в 1945 році.

Ще більш вражаюче, що енергія, яка поглинається планетою в цей період часу, ймовірно, становить лише близько 60% від загального обсягу викидів парникових газів, тому фактичне число ще вище, пишуть Кінг і Шервуд.

Температура повинна була піднятися набагато сильніше, але, згідно з дослідженням, океани поглинули близько 89% енергії (338,2 зеттаджоулів), суша — 6% (22,8 зеттаджоулів), 4% (15,2 зеттаджоулеів) розплавили частини кріосфери — тієї частини кліматичної системи Землі, яка включає сніг, морський лід, прісноводний лід, айсберги, льодовики і крижані шапки, крижані щити, шельфові льодовики і вічну мерзлоту, і всього 1% (3,8 зеттаджоулів) залишилося в атмосфері.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button