Всесвіт

Потенційно населена планета з клону Сонячної системи важить як пів-Венери

Астрономи з обсерваторії ESO використовували метод радіальної швидкості, щоб дізнатися масу планети L 98-59b. Виявилося, що це найлегша планета, яку виміряли новим способом: її маса у два рази менше Венери.

Група астрономів використовувала телескоп VLT ESO в Чилі, щоб дізнатися, які планети обертаються навколо зірки в системі L 98-59. Її зовнішній вигляд нагадав вченим пристрій Сонячної системи.

Нещодавно вивчена планетна система L 98-59 цікава для астрономів, тому, що вона обертається навколо зірки всього в 35 світлових роках від Землі. Також в системі є скелясті планети, які знаходяться досить близько до зірки, щоб бути теплими.

Астрономи виявили, що навколо L 98-59 обертається планета з половиною маси Венери, її назвали L 98-59b, також це найлегша екзопланета, яку коли-небудь вимірювали за допомогою методу радіальної швидкості. Метод допомагає обчислити коливання зірки, які відбуваються через гравітаційне тяжіння від обертання навколо планет.

Також на L 98-59b, можливо, є вода і життя.

“Планета знаходиться в населеній зоні й може мати атмосферу, яка захищає і підтримує життя” – стверджує Марія Роза Сапатеро Осоріо, астроном з Центру астробіології в Мадриді

Завдяки телескопу VLT ESO команда змогла дізнатися, що на трьох планетах в системі L 98-59 може бути вода. Дві планети, найближчі до зірки, ймовірно, сухі, але можуть містити невелику кількість води, а ось третя планета за рахунком від зірки, L 98-59b, може на 30% складатися з води.

Отримані результати допоможуть у процесі пошуку життя на планетах розміром з Землю і за межами Сонячної системи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button