Всесвіт

Вчені запропонували як знайти кротову нору

Дослідники припустили, що за допомогою детекторів гравітаційних хвиль можна буде виявити так звані кротові нори, які поки існують тільки в гіпотезах.

Genty

В основу теорії лягло припущення про те, що чорна діра, яка рухається по спіралі і потрапляє в кротову нору, створить певні хвильові пульсації в просторі-часі, які можна буде зафіксувати в обсерваторіях гравітаційних хвиль LIGO і Virgo. Кротові нори є гіпотетичними об’єктами, в яких імовірно існує просторово-часовий тунель, який з’єднує різні Всесвіти.

Дослідники у своєму теоретичному підході представили чорну діру, чия маса в п’ять разів більше маси Сонця, і яка обертається навколо кротової нори, на відстані в 1,6 мільярда світлових років від Землі. У міру наближення до кротової нори, чорна діра починає коливатися, через рух по спіралі спрямований всередину, приблизно так само, як, якби вона оберталася навколо масивної чорної діри. Це зближення повинно викликати гравітаційні хвилі, такі як ті, що були вже виявлені детекторами гравітаційних хвиль. Але як тільки чорна діра потрапить в кротову нору і перетне її, гравітаційні хвилі в першому Всесвіті різко зникнуть.

У другому Всесвіті чорна діра почала б рух по спіралі, і це могло б вказати на проходження нею просторово-часового тунелю. Хвилі, що з’явилися при її русі, на думку вчених, повинні відрізнятися від тих, які виникають, коли два об’єкти наближаються один до одного. Далі чорна діра повторить рух по тунелю між двома Всесвітами, викликаючи сплески гравітаційних хвиль, до тих пір, поки її енергія це дозволить.

На думку дослідників, якби “другий” Всесвіт відстояв від нашого на певній відстані, ці особливі гравітаційні хвилі можна було б виявити. І це буде свідченням того, що чорна діра пройшла через кротову нору.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments